Výroba prototypových forem

Naše služby

 

3D tisk

Profesionální 3D Tisk metodou SLS, který umožní vytvořit kvalitní prototyp, model, výrobek velice přesným způsobem. Zároveň je tento produkt velmi odolný.
Jedná se o velice rychlý a cenově dostupný způsob výroby.

Tvorba 3D dat

Tvorba 3D dat – od návrhu řešení, přípravu projektové dokumentace v 3D, výkresovou dokumentaci v 2D dále export 3D dat, výrobu vstřikovací formy pro sériovou výrobu. Dále pak můžeme z existujícího předmětu pomocí 3D skeneru vytvořit 3D data.

Výroba prototypových forem

používá pro prototypovou výrobu, ověřovací série výrobků a výrobu malých serií speciálních dílů. Díly vyrobíme s různými mechanickými a tepelnými vlastnostmi a v barevném provedení podle požadavku. Můžete tak vyrobit gumová těsnění všech tvarů, na těsnicí klapky nalít silikonové těsnicí hrany, vyrobit transparentní díly, jakými jsou např. přední skla světel automobilů, blinkry, koncová světla, klimatizaci atd..

Vakuové tváření plastů

Jedná se o technologii, která zahříváním termoplastové fólie na tvářecí teplotu za pomocí formy a vakua vytlačí požadovaný výrobek.
Proces, který se využívá pro výrobu pevných plastových produktů, jako jsou například díly k automobilům, boxy na lyže, reklamních nápisů, interiérové díly k automobilům a mnoho dalších produktů, se kterými se setkáváte dnes a denně.

Výroba prototypových forem a dílů

Součástí technologie RAPIDPROTOTYPING je také výroba prototypových forem a lití plastů ve vakuu.

Tato technologie se používá pro prototypovou výrobu, ověřovací série výrobků a výrobu malých serií speciálních dílů. Díly vyrobíme s různými mechanickými a tepelnými vlastnostmi a v barevném provedení podle požadavku.

Můžete tak vyrobit gumová těsnění všech tvarů, na těsnicí klapky nalít silikonové těsnicí hrany, vyrobit transparentní díly, jakými jsou např. přední skla světel automobilů, blinkry, koncová světla, klimatizaci…

Jak to funguje?

Nejprve se vyrobí prototyp = 3D model, nebo se použije stávající díl – třeba sklo světla „veterána“. Ten se následně zaformuje do speciálního silikonu. To vše se provádí ve vakuové komoře. Následně se 3D model z formy „vyřeže“. Tím vznikne negativní forma, do které se odlévají sériové (prototypové) kusy v požadované barvě nebo transparentnosti. Materiálů je obrovská škála a lze tak uspokojit požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Odlévání opět probíhá ve vakuu.

Máte tak k dispozici díly, které jsou k nerozeznání od dílů vyráběných do vstřikovacích forem. Z materiálů, které jsou svými vlastnostmi velmi podobné, jako jsou vstřikolisové materiály.

Pro tuto technologii je možné použít jako model vlastně cokoliv. Dají se tak vyrobit třeba „skla“ na světlomety, koncová světla, blinkry nejen pro nová auta, ale i jako kopie z originálních dílů pro veterány.

Mám zájem o výrobu SLS dílů

V případě vašeho zájmu o výrobu SLS dílů a prototypových forem nás neváhejte kontaktovat. Cenové nabídky na výrobu jsou zdarma.

Karel Hacker
ředitel Hacker Model Production a.s.